Zasady idealnego makijażu

makeup-1289325_1280Kobiety malują się każdego dnia po to, by podkreślić swój urok. Perfekcyjny makijaż, obok dopasowanego do sylwetki stroju, dodaje pewności siebie. Jednak wcale nie tak łatwo jest ustrzec się błędów podczas jego wykonywania. W sklepach dostępnych jest całe mnóstwo pudrów, podkładów, cieni do powiek czy pomadek w rozmaitych odcieniach. I właśnie tak wielki wybór stanowi duże utrudnienie, bo trzeba dopasować je do karnacji. Inny problem to umiejętne nakładanie kosmetyków. Nie można przesadzać z ilością fluidu czy cienia, bo na pewno przyniesie to efekt odwrotny do spodziewanego. Tylko perfekcyjny makijaż spełni swoją rolę tak jak powinien, więc warto poznać kilka zasad, które ułatwią jego wykonanie.

Wiele kobiet ma problem z wyborem idealnego podkładu. Naniesiony na twarz powinien wyglądać jak najbardziej naturalnie. Za jasny lub za ciemny wywoła efekt maski. Poszukując odpowiedniego fluidu, warto korzystać z testerów i porównywać ich kolory na twarzy zamiast na dłoni. Do wykończenia makijażu przyda się puder, który sprawi, że cera przez dłuższy czas nie będzie się błyszczała. Używając tego kosmetyku, trzeba pamiętać o umiarze. Idealny efekt osiągniemy już po lekkim oprószeniu cery. Nadmiar pudru podkreśli niedoskonałości oraz zmarszczki. Taka sama zasada obowiązuje, gdy chodzi o róż. Ponadto istotne jest, by zależnie od typu urody, wybrać kosmetyk w tonacji ciepłej lub chłodnej. W razie wątpliwości najlepiej zdecydować się na brzoskwiniowy, bo uchodzi on za uniwersalny. Malując oczy, również warto postępować według pewnych wskazówek. Gdy zależy nam na czasie, najlepiej zrezygnować z kresek na powiekach, bo wykonując je w pośpiechu, trudno uniknąć błędu. Aby ładnie podkreślić oczy, wystarczy użyć cieni i tuszu do rzęs. Nanosząc cienie na powieki, trzeba je dobrze rozetrzeć. Warto pamiętać o tym, że kosmetyki w intensywnych kolorach w świetle dziennym mogą wyglądać sztucznie. Dopełnieniem idealnego makijażu będzie dla wielu kobiet pomalowanie ust błyszczykiem lub ulubioną pomadką. Kolory tych kosmetyków trzeba dopasować do typu karnacji. Róże i fiolety będą odpowiednie dla przedstawicielek chłodnego typu urody, a więc tych kobiet, których żyłki na nadgarstkach przybierają barwę  niebieskawą. Z kolei przy ciepłej karnacji sprawdzą się szminki i błyszczyki w odcieniach morelowych. Przed pociągnięciem warg pomadką, można obrysować je konturówką w takim samym kolorze. Zabieg ten utrwali makijaż ust.

Zasady wykonywania perfekcyjnego makijażu są dosyć łatwe do opanowania. Chodzi przede wszystkim o to, by kosmetyki stosować z umiarem i trafnie dobierać je do typu urody.