Sposoby na gęste brwi

Gęste brwi to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie wszystkie mogą się takimi pochwalić. Zbyt cienkie brwi to często spotykany problem, ale na szczęście istnieje wiele sposobów na to, by sobie z nim poradzić. Wystarczy poznać zasady pielęgnacji, modelowania i odpowiedniego makijażu. Dla niecierpliwych istnieje jeszcze inna metoda- zabiegi przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych. Pozwalają one cieszyć się wyrazistymi brwiami przez dłuższy okres czasu bez potrzeby codziennego nakładania kosmetyków.

Z upływem lat brwi stają się coraz rzadsze. To naturalny proces, ale wystarczy odpowiednio je pielęgnować, by włosków zaczęło przybywać. W tym celu przyda się specjalna odżywka z keratyną lun olejek rycynowy, który trzeba wmasować w miejsca, gdzie włoski się przerzedzają. Odżywki są bardzo łatwe w aplikacji. Najlepiej nakładać je za pomocą dołączonego aplikatora na noc, ponieważ zwiększa to skuteczność kuracji. Efekty będą widoczne po około dwóch tygodniach, ale kurację warto stosować dłużej. Aby brwi zachowały swą gęstość, powinnyśmy również zapomnieć o usuwaniu siwych włosków, których wraz z wiekiem pojawia się coraz więcej. O wiele lepsze wyjście to zafarbowanie ich henną w kolorze pasującym do naszych włosów. Brwi będą ozdobą twarzy, gdy odpowiednio je wyregulujemy. Zabieg ten umożliwi nam również powiększenie oczu. W trakcie jego przeprowadzania, musimy pamiętać o tym, by usuwać pęsetką tylko włoski rosnące między łukami oraz te pod nimi. Innych nie wolno nam ruszać, nawet wtedy, gdy nie chcą się układać. Jedyne co możemy zrobić w takiej sytuacji, to delikatnie przyciąć je w taki sposób, by nie odstawały.

Wyraźnie zaznaczone brwi, ale jednocześnie naturalne, są obecnie bardzo modne. Jeśli natura nie obdarowała nas gęstymi włoskami, możemy za pomocą odpowiedniego makijażu sprawić, że będą prezentowały się atrakcyjnie. Wcale nie trzeba w tym celu spędzać długich godzin przed lustrem. Cała sztuka polega na wybraniu właściwego odcienia kosmetyków, a więc przede wszystkim kredki i cieni. Lepiej zrezygnować z koloru czarnego, bo daje sztuczny efekt. Sprawdzą się ciemne i jasne brązy, zawsze wybierane zgodnie z kolorem włosów. Kredką dorysowujemy brakujące włoski, pamiętając o przeczesaniu brwi, gdy skończymy malowanie. Nada to włoskom naturalnego wyglądu. Następnie sięgamy po cień i pędzelkiem nanosimy go na brwi. Na koniec przeczesujemy włoski i nakładamy na nie krem do brwi. Podkreśli to ich kolor, a także wygładzi.

W gabinetach kosmetycznych możemy poddać się zabiegom mającym na celu modelowanie brwi. Styliści nadadzą im modnego wyglądu i uporają się z każdym problemem. Pomogą zarówno wtedy, gdy włosków jest za mało, jak i wówczas, gdy są za gęste. Mamy do wyboru wiele zabiegów. Jeden z nich to makijaż permanentny. Wykonuje się go metodą piórkową lub za pomocą cieniowania. Ten pierwszy sposób polega na zaznaczaniu tuszem wielu małych kropeczek za pomocą specjalnego aparatu. Kropki te łączą się i wyglądają jak prawdziwe włoski. Podobnego efektu możemy spodziewać się po cieniowaniu. Oba zabiegi pozwalają cieszyć się gęstymi brwiami przez około dwa lata. Potem można je powtórzyć. Nie zawsze jednak chcemy malować się trwale. Czasami też istnieją przeciwwskazania do wykonania takiego makijażu. Tak jest na przykład po chemioterapii, a właśnie wtedy włoski mocno się przerzedzają. Z pomocą przychodzą tu zabiegi rekonstrukcyjne, takie jak building czy sculpting. W trakcie pierwszego doczepia się sztuczne włoski, a w drugim dorysowuje się je farbą. Brwi wyglądają naturalnie, a efekt utrzymuje się przez miesiąc.