Oczy modnie pomalowane

Makijaż letni różni się zazwyczaj od zimowego. Latem wiele z nas może pozwolić sobie na więcej luzu i większą swobodę w wyborze odcienia kosmetyków. Gdy chodzi o makijaż oczu, warto wypróbować najmodniejsze kolory cieni do powiek, pamiętając zawsze, by dobierać je do typu urody i koloru oczu.

Chociaż w każdym sezonie modne są inne kolory cieni do powiek, w kwestii ich wyboru nie powinnyśmy kierować się wyłącznie modą. Najlepszy efekt uzyskamy wtedy, gdy z modnych odcieni wybierzemy te, które pasują do barwy tęczówki oka. Latem śmiało możemy łączyć na powiekach dwa, a nawet trzy kolory. Gdy chcemy, by makijaż nieco mniej rzucał się w oczy, wybieramy jaśniejszy i ciemniejszy odcień kosmetyku. Paniom o brązowym kolorze tęczówek pasują cienie niebieskie. Na powiekach ładnie prezentują się w połączeniu z kolorem złotym, śliwkowym lub ciepłą wersją zielonego. Piwne oczy można podkreślić również granatową mascarą. Szare tęczówki warto ożywić za pomocą cieni w kontrastowych, żywych barwach, takich jak turkusowy czy pomarańczowy. W makijażu dziennym sprawdzi się z kolei żywy odcień niebieskiego połączony z delikatnym różem. Posiadaczki niebieskich tęczówek mają chyba największe pole do popisu, wybierając cienie do powiek. Pasuje im najwięcej kolorów. Unikać powinny jedynie niebieskiego oraz ciepłych odcieni zielonego. Niebieski lepiej jest zastąpić kolorem indygo, wpadającym we fiolet, i połączyć go z żółtym. Inne sprawdzone zestawienie to cień brązowy oraz koralowy. Do zielonych oczu pasują fiolety, beże oraz róże.

Cień do powiek to kosmetyk wielofunkcyjny. Z jego pomocą nie tylko modnie pomalujemy powieki, ale również optycznie zmienimy kształt oka. Wystarczą tylko dwa odcienie wybranego cienia, by dodać lekkości ciężkim powiekom, powiększyć oczy lub je zwężyć, gdy są zbyt okrągłe. W tym ostatnim przypadku warto dodatkowo sięgnąć po kredkę i namalować nią kreski na górnych powiekach. Z kolei cimniejszym cieniem podkreślamy zewnętrzne kąciki oczu. Następnie używamy jaśniejszego cienia i nanosimy go poza kąciki, do linii brwi. Gdy nasze oczy są małe, za pomocą makijażu możemy je powiększyć. Trzeba nakładać kosmetyki w taki sposób, by uzyskać efekt szeroko otwartych oczu. Pomoże w tym tuszowanie rzęs w kierunku pionowym, a także odpowiedni sposób nakładania cieni. Ciemnym malujemy górną powiekę. Potem na pędzelek nabieramy jasny cień i nanosimy go powyżej ciemnego. Próbując zatuszować opadające powieki, musimy spróbować je optycznie unieść ku górze. Jasnym cieniem pokrywamy powiekę, a ciemny nakładamy wyżej, tworząc półkole. Na koniec malujemy rzęsy mascarą.