Kwieciste spodnie – idealne na wiosnę

jeans-699344_1280Spodnie w kwiaty? Jak najbardziej. Są modne, ładne, nadają się zarówno na co dzień, jak i do pracy. To jednak element garderoby, który nie sprawdzi się przy każdej stylizacji, nie każda kobieta będzie też wyglądać w nich korzystnie. Co prawda pomyślane zostały pod kątem sezonu wiosenno-letniego, nie ma jednak przeciwwskazań, by nosić je także na przekór zimowej aurze.
Na co jednak zwracać uwagę, jeśli już wybierzemy ten deseń?
Kwiatowe wzory – jak każde inne nadruki – mogą optycznie poszerzać sylwetkę. Nie oznacza to jednak, że kobiety o bardziej krągłych kształtach muszą porzucić myśl o noszeniu tego typu ubrań. Najistotniejsze będzie po prostu dobranie odpowiednich deseni. Wśród rozlicznych wersji znajdziemy nadruki przypominające łączkę, plamki, ale i sporych rozmiarów grafiki. Wzory te trzeba wykorzystać umiejętnie. Objętości dodadzą nam bowiem, w przypadku akurat tego elementu odzieży, małe kwiatki. Warto zatem postawić na spodnie w duże kwiaty, gdyż w tym przypadku drobne nadruki bardzo zwracają uwagę, optycznie poszerzając dolne partie ciała. Spodnie nie powinny być także przesadnie opięte.
Nosząc kwieciste spodnie, unikać należy mocnych elementów w ubiorze. Tak silne i zdecydowane wzory nie znoszą konkurencji. Na wybiegach i w stylizacjach wielkich projektantów odnaleźć można co prawda ryzykowne połączenia odmiennych nadruków, w codziennych stylizacjach lepiej uniknąć takich zestawień. Spodnie w kwiatki najlepiej komponować się będą z jednolitymi bluzkami. Biała bluzka, top czy koszulka jest zawsze na miejscu, warto jednak powiązać górną część garderoby z dolną i wykorzystać nawiązania kolorystyczne między tymi elementami. Jeśli printy na spodniach ulokowano na czarnym tle, znakomicie sprawdzi się czarna bluzka. Można także stworzyć nawiązanie do koloru dominującego we wzorze. Najlepsze będą proste fasony bluzek, bez zbędnych i przyciągających wzrok udziwnień.
Znaczenie ma oczywiście także fason spodni. Kwieciste spodnie występują przede wszystkim w modelach o bardzo prostym kroju, ale także w wersji rurek oraz szwedów. Te pierwsze uniwersalne, nadają się właściwie dla każdego. Rurki także są praktyczne, nie sprawdzą się jednak na każdej sylwetce. Szwedy to propozycja dla kobiet odważnych i ekscentrycznych, obdarzonych ponadto nienaganną sylwetką.
Spodnie w kwiaty założyć można zarówno na weekendowy wypad, jak i do pracy. Dopasowanie ich do konkretnej okazji jak zawsze pozostaje kwestią dodatków. Ten typ spodni świetnie będzie wyglądał z balerinami bądź sandałami na koturnach dopasowanych kolorystycznie, warto jednak zaryzykować wersję z czarnymi szpilkami. Kwiaty tylko z pozoru są bowiem niewinne.
Kobiety, które lubią ryzykować i bawić się modą, mogą spróbować połączyć kwiaty z akcentami militarnymi, jednak to raczej wersja ekscentryczna. Na co dzień, dla eleganckiego i stylowego wizerunku, polecane jest umiarkowanie.
Co ciekawe, w sklepach wcale nie ma wyboru proporcjonalnego do dużej popularności modelu. Zapewne dzieje się tak dlatego, że kwieciste spodnie wymagają jednak odwagi.