Gdzie szukać modowych inspiracji?

pobrany plik (11)Aby wyglądać fajnie i modnie trzeba wiedzieć, jak się ubrać. Inspiracji można poszukać wszędzie! W Internecie, prasie czy na ulicy. W moim przypadku najlepiej sprawdzają się blogi modowe, które są niewyczerpaną kopalnią pomysłów i inspiracji.

Znajdź swój styl!

Najważniejszym stylem w modzie jest styl klasyczny. Charakteryzuje się prostymi, ponadczasowymi fasonami. Przeważają w nim stonowane kolory, jak czerń, biel, szary, granat, grafit, bordo czy pastele. Aby ubrać się w klasycznym stylu wystarczy połączyć białą bluzkę z szarą spódnicą oraz marynarką. Takie połączenie znakomicie się sprawdzi w każdej oficjalnej sytuacji.

Styl elegancki pozwala na większą kreatywność, niż styl klasyczny. Można go wzbogacić o modne i ciekawe elementy garderoby. Kiedy postawimy na rzeczy eleganckie, ale uszyte z błyszczących materiałów, z wieloma cekinowymi dodatkami będziemy wtedy mówić o stylu glamour. Jest on zarezerwowany dla kobiet odważnych, które lubią nosić się ekstrawagancko i zwracać na siebie uwagę.

Jednym z tych nurtów w modzie, który stawia na wygodę oraz odnosi się do natury jest styl boho. Charakteryzuje się naturalnymi, lekkimi i zwiewnymi fasonami. Dominują w nim stonowane kolory, jak beże, brązy i zielenie. Dodatki do stylizacji są wykonane z naturalnych materiałów.

Wbrew pozorom styl rokowy nie jest preferowany wyłącznie przez miłośników ciężkich brzmień. Przez ostatnie kilka sezonów moda ukochała skórzane dodatki, w tym obcisłe legginsy i wciąż szalenie modną ramoneske. Przeważa w nim kolor czarny oraz ostre, masywne dodatki w tym ćwieki. Można go złamać łącząc stylizacje z elementami boho. Dzięki temu zabiegowi otrzymamy styl grunge. Dominują w nim kolory takie, jak czerń oraz stonowane kolory ziemi: brązy, beże czy zielenie. Jak już wcześniej wspomniałam łączy on styl rokowy (ciężkie buty, skórzane elementy garderoby) ze stylem boho (naturalne, lekkie i zwiewne materiały). Styl grunge dotyczy również stylizacji fryzury. Ostatnim krzykiem mody jest grungeowe ombre.

Styl militarny nie jest stylem, który stosuje się od stóp do głów. Zaznacza się go poprzez odpowiedni dobór elementów stroju lub dodatków. Dominuje w nim kolor ciemnozielony, szary oraz piaskowy. Nawiązuje do wojskowego mundury. Noszą go chętnie panie, które mają silny i dominujący charakter. Nie nadaje się na każdą okazję.

Od kilku sezonów bardzo popularny jest styl marynarski. Niegdyś królował na statkach i w miastach portowych. Dzisiaj coraz częściej można go zaobserwować w mięście. Dominują w nim trzy kolory biały, czerwony oraz granatowy. Bardzo charakterystyczne są dla niego poziome paski. Może być noszony zarówno latem, jak i wykorzystany w zimowym ubiorze.

Styl retro, czyli wszystko to, co było modne w poprzednich dekadach. Jest bardzo elastyczny, ponieważ można w nim łączyć wiele ciekawych elementów i otrzymać zaskakujący efekt wizualny stylizacji.

Styl sportowy, który zna każdy nie tylko z lekcji wychowania fizycznego. Idealny na co dzień, ponieważ stawia przede wszystkim na wygodę. Bardzo łatwy w skomponowaniu wystarczą ulubione jeansy, bluza oraz sportowe obuwie.