Aby duży biust był atutem…

bust-1048196_1280Biust to ta część ciała, która rzadko kiedy przynosi kobietom prawdziwą satysfakcję z wyglądu. Większość przedstawicielek płci pięknej uważa, że powinien być większy lub mniejszy. Osoby, którym natura ich poskąpiła, zazdroszczą posiadaczkom dużych piersi. Z kolei panie dobrze obdarzone twierdzą, że wolałyby ten rozmiar zmniejszyć.
Operacje zmniejszenia biustu zdarzają się zdecydowanie rzadziej niż jego powiększenie. Z reguły stoją za nimi bardzo ważne przesłanki zdrowotne. Nie polecamy oczywiście zabiegów chirurgicznych. Dużo mniej kosztowne i inwazyjne jest zadbanie o piersi poprzez dobrze dobraną garderobę.
Biustonosz
Podstawą jest oczywiście dobrze dobrany stanik. Noszenie nieprawidłowego jest nie tylko mało estetyczne, deformuje sylwetkę i dodaje kilogramów, może także skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi, w szczególności w aspekcie kręgosłupa. Prawidłowo dobrany biustonosz powinien mieć dopasowaną rozmiarem miseczki, na tyle usztywnione, by podtrzymać piersi, unosząc je i tym samym optycznie wyszczuplając talię. Pomocne w tym będą także nieco szersze ramiączka. Świadomość doboru adekwatnego rozmiaru jest wśród Polek coraz większa, warto jednak skonsultować się w tej sprawie z fachowcem.
W sklepach bieliźniarskich można wybierać wśród wielu rodzajów biustonoszy. Decydując się na konkretny, warto wziąć pod uwagę sposób kroju bluzek czy sukienek, pod które zamierzamy go zakładać. Stanik odznaczający się pod ubraniem czy ramiączka wyskakujące spod odzieży nie są wskazane, zwłaszcza w sytuacjach oficjalnych.
Bluzki
Koniecznie należy się pozbyć golfów oraz koszul ze stójką. Wysokich kołnierzy należy unikać także w przypadku swetrów, marynarek i płaszczy. Takie fasony sprawiają, że biust ulega optycznemu powiększeniu, a przy okazji zaciera się granica pomiędzy piersiami i tułowiem. Na cenzurowanym powinny znaleźć się także dekolty tuż przy szyi oraz falbany i marszczenia na wysokości klatki piersiowej. Wszystkie takie elementy powiększają optycznie biust, przy okazji sprawiając, że sylwetka staje się bardzo masywna.
Pożądane będą wszystkie głębokie dekolty. Jeśli dodatkowo zależy nam na wysmukleniu sylwetki, najlepiej zdecydować się na dekolt w serek lub proste rozcięcie. Im większy dekolt, tym mniejszy optycznie biust (oczywiście, bez przesady!).
Przy konieczności noszenia bluzek koszulowych lepiej nie zapinać ich pod samą szyję. Powody? Takie same. Piersi będą lepiej wyglądać, a przy tym optycznie będą mieć mniejszy rozmiar.
Talia
Posiadaczkom dużych piersi opłaci się podkreślenie wąskiej talii. Dzięki temu figura nabierze kształtu klepsydry – najbardziej pożądanego przez kobiety. Podkreślą ją sukienki, bluzki i cienkie sweterki z kopertowym wiązaniem. One także zmniejszą biust, ponieważ rozdzielają go wizualnie.
Rękawy
Koszulki i bluzki bez rękawów zazwyczaj deformują piersi i sprawiają, że biust wygląda w nich niekorzystnie. Ramiączka są dopuszczalne tylko, gdy są szerokie: pomogą utrzymać biust i będą się dobrze prezentować.
Dobrze dobrana odzież pozwoli kobietom zaakceptować duży biust i sprawić, że stanie się on ich atutem w pełnym znaczeniu tego słowa.